Archiwum
Newsletter
Kontakt z Nami

Kościuszki 117 lok 4U,

50-442 Wrocław

Szkolenia 790 250 822

Sklep 790 358 951

Czy przedłużone rzęsy niszczą naturalne?

28 marca 2017
zniszczone_rzesy

 

Zastanawiasz się nad przedłużaniem rzęs ale nurtują Cię pewne pytania?

Czy rzęsy syntetyczne niszczą naturalne?
Czy Twoje rzęsy będą wypadać?

Są to najczęstsze obawy klientek z którymi się spotykamy w salonie Cristelle Beauty Room.

Ciebie również to martwi?

W takim układzie ten artykuł jest dla Ciebie!

Uwaga, wszystkie informacje umieszczone w danym artykule wynikają z moich wieloletnich obserwacji. Możliwe że u innych pań  te procesy przebiegają inaczej 😝

Pragnę również zaznaczyć iż zdjęcie powyżej przedstawia efekt źle usuniętych rzęs przedłużonych. Więc stan rzęs naturalnych z założonymi miało jedynie tyle wspólnego że zostały one wyrwane, zamiast prawidłowo usunięte.

Zacznijmy więc od początku…

 

Jak rosną rzęsy i czy w ogóle wypadają?

Rzęsa jak każdy włos na naszym ciele ma swoje odpowiednie cykle wzrostu.

cykl-wzrostu-włosa

Podobnie jak reszta włosów rzęsa po skończonym cyklu życia wypada i jest zastępowana inną, która rośnie w jej ślady.

Średnio statystyczna rzęsa nie poddana aplikacji na nią rzęsy syntetycznej żyje od momentu wyrośnięcia ponad skórę około 30 do 90 dni. Są jednak wyjątki (jedne wymieniają się szybciej inne wolniej).
Co z tego wynika? Mniej więcej raz na 3-4 miesiące nasze rzęsy ulegają całkowitemu odnowieniu. A dokładniej za 4 miesiące możemy nie mieć już ani jednej rzęsy którą mamy dzisiaj.

Dlaczego więc nie zauważamy tego procesu na co dzień? A no dlatego że przeważnie rzęsy wypadające zauważamy jedynie w momencie kiedy wpadną nam w oko lub opadną na policzek. Przecież żadna z was nie przygląda się rzęsom które zostają podczas spania na poduszce, podczas mycia uciekają do zlewu lub zostają na ręczniku. Też tego nie robię więc nie jesteście same 😉

Co się dzieje w momencie kiedy stylistka doklei do rzęsy naturalnej rzęsę syntetyczną? Pomijam oczywiście fakt że zaczynamy w ogóle zwracać na nasze rzęsy więcej uwagi i zauważać procesy które wcześniej nas nie obchodziły 😊
Otóż każda rzęsa syntetyczna, nawet ta najcieńsza grubości 0,03 mm lub leciutka Real Fur Mink przedłużona metodą 1:1 jest dla naturalnej rzęsy intruzem i obciążeniem. Procesy w organizmie ludzkim przebiegają w ten sposób że jeżeli tylko do mózgu dociera że jest na ciele jakiś intruz to organizm natychmiast próbuje się go pozbyć.


W jaki sposób organizm próbuje pozbyć się rzęs syntetycznych?

Biorąc pod uwagę że zabieg został przeprowadzony w pełni profesjonalnie, a rzęsy dobrane zgodnie z zasadami doboru długości i grubości rzęs, których każda stylistka powinna nauczyć się na szkoleniu podstawowym, rzęsa naturalna będzie obciążona nieznacznie. Cykl jej życia skróci się również nieznacznie (średnio o jakieś kilka dni na jeden cykl).
Proces wymiany rzęs będzie przyśpieszony, dzięki temu iż organizm próbując pozbyć się intruza będzie kierować do powieki nieco więcej składników odżywczych aby przyśpieszyć wymianę rzęs. Biorąc natomiast ponownie pod uwagę zasadę prawidłowego doboru długości i grubości rzęs rzęsy nie zaczną rosnąć dużo szybciej.
Pozostanie więc pewna rezerwa składników odżywczych które gdzieś trzeba wykorzystać (bo przecież nic w przyrodzie nie ginie). Potencjał składników odżywczych zatem zostanie wykorzystany do wzrostu większej ilości rzęs.

Co za tym idzie?

Przedłużanie rzęs przeprowadzone zgodnie ze sztuką nie niszczy rzęs naturalnych! Wręcz powoduje że rzęsy naturalne stają się nieco gęściejsze.

Niestety po usunięciu rzęs syntetycznych w ciągu około 30-60 dni stan rzęs powraca do tego sprzed założenia.

Obserwacje te wynikają z mojej wieloletniej pracy. Zauważyłam, że czasami zmiana rzęs przedłużonych na o jeden rozmiar krótsze lub o jeden stopień cieńsze powoduje że staje się ich do około 15% więcej i proces wymiany przebiega wolniej.

W ten sposób wypracowałam dla siebie pewne zasady, których w naszym gabinecie trzymamy się  dosyć sztywno aby zapewnić klientce najbardziej bezpieczne przedłużanie oraz najdłużej utrzymujący się efekt po aplikacji.

Jako ciekawostkę mogę również powiedzieć że celowe delikatne obciążenie rzęs naturalnych może uratować  klientkę w momencie kiedy trafi ona do pseudo stylistki która zniszczy jej rzęsy poprzez nieodpowiedni dobór rzęs syntetycznych.

Zdarza nam się również ratować panie po niezbyt prawidłowym użyciu zalotki do rzęs. W tej sytuacji celowe obciążenie rzęs naturalnych spowodowało że zregenerowały się one całkowicie po około 40 dniach.

 

Podsumowanie:

 

  • Wypadanie rzęs jest absolutnie naturalnym procesem który przebiega niezależnie od naszych chęci.
  • Prawidłowy dobór rzęs syntetycznych nie powoduje ich przedwczesnego wypadania a wręcz delikatnie zagęszcza rzęsy naturalne.
  • Wybierając stylistkę rzęs uważaj na panie, które kleją rzęsy na zasadzie „oby jak najwięcej”. Czasami nie jest to wskazane ze względu na stan rzęs naturalnych.

 

Życzę wam tylko udanych aplikacji u specjalistek z prawdziwego zdarzenia.

We Wrocławiu serdecznie zapraszamy na zabiegi przedłużania rzęs do naszych uzdolnionych stylistek do Cristelle Beauty Room.

Nadia Poliszczuk